Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıkan bir Bilgi Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çıkan en oylumlu oranda ilaç ciğererik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu oylumlu adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği yerı yetiştirmek talip Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın bilim nişanarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek tezyit çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen kafaarı valörında ülkesini ruzuşeb özümleme fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent kafavuruları ile bile meşhurdur. 143 sayı kafavurulmuş ve 280’den okkalı beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki ivedi vüruten olaylarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Meydanında artık çın bir mahir olmasıyla baş başa kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda oylumlu bir öneme ehil olan Alkoçlar, Cihan çapında mahal edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el sürülen flavonol glikozit esaslı edinmek üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise el arasında en çok patent kafavurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Adamı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla âdemiyet tarihine faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı sayesinde yalabık işçiliklere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse birlikte katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş ruzuşeb olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa edinmek üzere sağaltım yönünde vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek âdemiyet tarihine oylumlu bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde katı bilinmese bile bazı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek kazandırmak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan hâllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca aşina şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (canip hüküm) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı alınmıştır. Kül çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birsonsuz şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda mahal almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Apotrsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak işçilikler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta canipıkların geçmesi ciğerin belli bir zamanı beklesek birlikte bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile ciğererisinden amelî bir şekilde sağaltım edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Başkaca cinsel işçiliklev bozukluğunu da sağaltım buyurmak ciğerin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış hınçe karşı dirençli ve hâllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent kafavurularının 2000 adetine yaklaşanın gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı işçilikleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal yaşamdan uzak zaruri beyit istirahatlarine sunulan artan dünya toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir ivinti kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü bildirme fail Spektral Holding Yönetim Müesses Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına bünyelabilecek en gerçek katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine oylumlu miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna benzeri çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da oylumlu vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde mahal yer başka fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok oylumlu bir oranda farmasötik birlikteneşeli patentinin gerçek sahibi olması ve kafavurusunu ilk karşılayıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın baz lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser yerında çallıkışmalarını ruzuşeb vâsileterek ruzuşeb faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birsonsuz kez Türkiye Yılın Bilgi Adamı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde bileğil memleket dışında şu demek oluyor ki global anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulduğu farklı dermanların alınlığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile baş başa yalabık işçiliklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işçilike yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar birsonsuz farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeri faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye kafaladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çallıkışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak kırat yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda mahal yer bir zer sahası ile baş başa kafalatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğişçilikikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun sabit kırat yahut miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Grup’a basıcı metal ruhsatları ile sağlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Grup metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal ast bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar bile bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni marj modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak işçiliktiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir yöntem teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.kez ve 18.06.2020 eser tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası edinmek üzere iki sınai hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan tasarlı açıklamada temalerine mahal verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye oylumlu ilhak kırat sağlama potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise doğal gereç bünyesındaki abur cuburluklar sayesinde faik derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faik oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunu planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine muvafık rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mahal yer teferruatlara bakarak başkaca, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir