Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milletler, çocuk esenlığı konusunda çeşitli çdüzenışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziki, zihinsel ve toplumsal esenlıklarını bakmak ve iyileştirmek kucakin birhayli çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Ululuk Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile çocukların haklarını ve yaşama şartlarını düzeltmek kucakin birhayli çdüzenışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk esenlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu sözleşme, tüm çocukların kişioğlu haklarını koruyacak ve vüruttirecek önlemlerin düzenınmasını öngörür.
Birleşmiş Milletler, çocuk esenlığı konusunda çeşitli ülkelerde, yöresel topluluklarla ve nüfus grupları ile ortaklık yapmaktadır. Sağlıklı gıdaların, berrak kez ve temiz koşullarının esenlanması, aşılama programlarının yürütülmesi mevzularında çdüzenışmalar yapmaktadır. Bu tarz şeylerin tarafısilsile çocukların erken yaşta kıraat yazma becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin esenlanması mevzularında çdüzenışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milletler, çocukların esenlıklı hayat sürdüklerinden tehlikesiz geçmek kucakin muhtıra gereksinimlerin mukabillamasına yönelik programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların esenlıklı beslenmelerine yardımcı geçmek, hastalıklardan korunmalarını tedarik etmek, içme suyunun sağlıklı olmasını tedarik etmek, karı hekimliği ve keyif hizmetlerinin yaygınlaşması kadar birhayli konularda farklı ülke ve yöresel topluluklarla çdüzenışmalar dokumalmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milletler çocuk esenlığı konusunu öncelikli bir süje olarak ele almaktadır. Tüm dünyada çocukların esenlıklı ve mesut bir varlık sürmeleri kucakin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Ululuk Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu ortada, çocukların fiziki ve zihinsel esenlıklarını koruyacak keyif hizmetleri, aşılama programları, sağlıklı hayat koşulları, esenlıklı tagaddi ve emniyetli çocukluk dönemi kadar konularda partner devinim etmektedir. Hatta, Birleşmiş Milletler, çocukların eğitim haklarının korunması ve vüruttirilmesi konusunda da çdüzenışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve bedel şartlarda eğitim haklarının kullanımını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda yapılan çdüzenışmalar, cihan çapında esenlıklı bir varlık sürmelerine tesir etmektedir. Böylece çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak vürutebilmesi kucakin öncelikli olarak ele düzenınmaktadır. Tüm cihan ülkeleriyle ortaklık yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Ululuk Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile birhayli çdüzenışma yürütmüştür. Bu tarz şeylerin nezdinde geçmiş periyot genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir telakkimeler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk esenlığı mevzularında önemli gerilar aldırmıştır. Ululuk Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile telakkimelerinde sadece çocukların esenlıklı ve mesut bir varlık sürdüklerine yardımcı geçmek istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milletler, tüm cihan çapında çocukların esenlıklı ve adaletli bir varlık sürdüklerine yardımcı geçmek kucakin çdüzenışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir