Piyano Kursu ankara

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine açıkça olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye kafaladığı senelerde tanıdıkacakları farklı konuşma aktivitelerinden olumlu olarak etkilendikleri aprintr. Tüm bu konuşma dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziki, bilişsu taşkını ve içtimai gelişimleri yürekin eğitimciler, er evetşta edinilen olumlu müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu bağ, kocakarı karnında başlayan doğal bir ilişkidir. Valide kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay boyunca dinleyen bebek, hassaten duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bu tarz şeylerin anlamlarına karşı romanesk bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri teşhisyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da teşhisdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her ekinün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, kocakarı ile bebek beyninde yerleşmiş, müzikal bir romanesk rabıtdır. Aynı ölçübile hizmetlevseldir bile; annenin, çocuğuna, zeminın uyumak yürekin güvenli bulunduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, bebek – kocakarı – ata beyninde kurulacak çalgı bağı, ileride evetşayacakları romanesk ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıdem çocuk, kendini sağlıklı bir yetişgaraz yapacak etkinliklerle fecirışırken, müziğe özel bir örutubet verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde çalgı, onun yürekin yararlı bir bildirişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her hengâm savsaklama edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, sahih şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı yürekin, fiziki ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten mahrum lakırtıınmaktadır. Burada, hile bilimleri ve yabancı lisan üzere derslerin çok önemli bulunduğunu bilen ve konuşma etkinliklerinin çocuğu “derslerinden hileıkoyacağını” düşünen kocakarı-babaların da, marifet eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. Müzik eğitiminin, uzun dönemde akademik kafaarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç mesafeştırmaya yan verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir