Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca fen aktarımı midein bileğil, aynı zamanda âlem midein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) hasbihâl yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız değme biriyle konstrüksiyonlabildiği kabil başkaca tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri vasıtasıyla konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş geçirmek midein yalnızca nickname (protez kişi) yaymak ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete esaslamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence mesafe vecihünü kullanarak yalnızca hatlı, hatlı ve sahnelü, ünlü ve sahnelü kabil tercihe destelı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kısa süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma yazılımıdır. Bir öbür pop chat izlence olan ve internetin efsane yazılımlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir